OTEVŘENO DLE OBJEDNÁVEK

Lekce můžete rezervovat v těchto časech:
PO, ST 8:00 - 20:00   (happy hour 11:00-16:00)
ÚT, ČT, PÁ 8:00 - 12:00 a 16:00 - 20:00

IDEAL BODY

Pažoutova 2603, 397 01 Písek
Tel.: 389 771 755, 728 726 433
E-mail: info@idealbody.cz
Imoove je unikátní cvičební zařízení, které dokáže pracovat s celým tělem najednou. Power Plate® - nový rozměr kondičního cvičení a wellness. Lymphastim - účinně bojuje proti celulitidě, pomáhá při špatné funkci lymfatického systému. Vacu Shape - odbourávání podkožního tuku a celulitidy v podtlakové komoře.

RECENZE

Vaše zkušenosti a postřehy jsou pro nás přínosem a pro vás mohou být inspirací a motivací.

dasa.jpg, 16kB

Příběh paní Dáši - Ideal body mi přineslo především změnu...

Stojím před zrcadlem a vidím…

Vidím ženu odulou, beztvarou, vyčerpanou, vyhaslou. Je jí šedesát fyzických let, ale vypadá na sto. Je po téměř pětatřicetiletém manželství pár měsíců vdova – odporné slovo. Má otevřenou ránu v srdci a čelí společenskému a právnímu hyenizmu. Co s dalším životem? Kde začít?

Změnou…ZAČÍT ZMĚNOU. Změnou čeho, v jakém pořadí, v jaké intenzitě? Přicházejí vtíravé a  protivné otázky. Je potřeba jim dát pozornost a hledat odpovědi.

Žena v zrcadle jsem JÁ. JÁ osobně.

Rozhoduji se začít svoji změnu znovu láskou. Začínám tedy láskou. Představuji si a prožívám lásku a úctu K SOBĚ. Pokračuji láskou a úctou k životu, vnoučatům, dětem, přátelům, lidem, práci, slunci, přírodě, vesmíru… To je ono, tudy chci jít.

Dárek, co hodně znamená

Dcera se mnou sdílí realitu, jsem jí velmi a velmi vděčná. Dostávám od ní dárek… Když změna tak pohyb a ne nesmyslný přešlap na místě. Ano, přesně tohle hledám, leč nevěděla jsem, že studio „Ideal body“ je tak blízko a uvnitř tak vlídno.

Vstupuji do komplexu změn počínaje jídlem, denním režimem s mnohonásobně větším odpočinkem a spánkem a cíleným pravidelným pohybem.

Na první vstupní lekci přicházím klidná, bez očekávání a bez předem připraveného plánu. Milé trenérky se mě ujímají a trpělivě postupně navádějí na způsob mého speciálního cvičení na tréninkových strojích. Velmi rychle se mi v takhle nastaveném prostředí daří odpočívat pohybem. To byl vlastně můj prvotní skrytý cíl.

Druhý cíl se vynořuje vzápětí. Začínají pozvolna proudit uzamčené emoce a já si všímám svých slzí na svých tvářích. Já po několika letech zase pláču. Daří se mi uvolňovat se chůzí v podtlakovém stroji, kde jsem sama se sebou sama.

Teprve po několika lekcích přicházím na svůj třetí cíl, tím je vrácení mého těla do své optimální hmotnosti. To znamená, vyčistit tělo od 20 kg nadváhy, která přišla rychle jako obrana organizmu v náročném životním období. Znovu si silně uvědomuji, jak mně ten váhový převis překáží a unavuje. Zajisté by na první pohled bylo pohodlnější, smířit se či dokonce plýtvat energií na výmluvy, proč to nejde…!

Ale jak již jsem zmínila výše, rozhodla jsem se pro lásku a do té patří i  umění mít rád/a své tělo. Zde je jasné, že vstupuji do změny daleko širší. Že vstupuji do komplexu změn počínaje jídlem, denním režimem s mnohonásobně větším odpočinkem a spánkem a cíleným pravidelným pohybem.

Uvolnit či znovu rozproudit energii mysli a tím i těla...

dasa-ilu.jpg, 90kB

S trenérkami konzultujeme zdroje, postupy a čas. Já si vnitřně nastavuji své postupné kroky na 4krát 3 měsíce. To je jeden rok. K mému rozhodnutí je jasné, že potřebuji přenastavit myšlenkové zvyky a zejména zlozvyky. Tedy uvolnit či znovu rozproudit energii mysli a tím i těla. Je fajn, když je oboje propojené a vzájemně na sebe navazuje.

Přátelím se s Imoovem

V tento čas mně mimořádně vyhovuje a prospívá další tréninkový stroj nazvaný Imoove. Kulatá plocha o průměru asi jednoho metru se po zapnutí začne krouživým pohybem otáčet předem navoleným způsobem a já, protože stojím na ní, se logicky též rozpohybovávám. Nechávám se unášet tím, jak se mé tělo zpevňuje a uvolňuje zároveň.

Zaměřuji pozornost na své tělo a postupně od prstů u nohou až po kořínky vlasů cítím jemné příjemné teplo ve svém těle a uvědomuji si, že přestože dál nijak necvičím, jsou v pohybu snad všechny svaly-svalíky-úpony-cévy-žíly… A dýchám, dýchám střídavě hluboce ve vnitřním klidu a poté mělce rychle. Potím se… z čeho??? Splývám s krouživým pohybem a všímám si, že přestala bolest hlavy a bederní páteře, se kterou jsem se ráno probudila. Spřátelím se s Imoovem, těším se na přirozený krouživý pohyb, který z naší každodennosti většinově zmizel. Postupně přidávám cviky z připravené sestavy. Čas jednotlivých cvičebních přátelení se s Imoovem je pro mě tak vnitřně soukromým splynutím, že bývám často překvapená, že lekce končí.

Samozřejmě, že začátek vztahu s Imoovem je v milé a odborné spolupráci s trenérkami. Postupně se však zde člověk osamostatní přesně tak, jak se sám pro danou lekci cítí v bezpečí. A věci se dějí…

Píšu tuto malou esej a opět stojím před zrcadlem…

Vidím štíhlou, pružnou, usmívající se ženu s jiskrou v oku, opět plnou energie, vizí, nápadů a životní perspektivy. Vidím batoh svých původních 20 kg zátěže, jak se rozplynul a transformoval. Vidím sebe jako šťastnou babičku báječných vnoučat, kterým mohu být výsledkem svého příběhu mnohonásobně více užitečná ke vzájemné pohodě a radosti. Je mi krásných třiašedesát, mám ráda své roky a svůj život.

DH, červen 2015

Webdesign:
design2u.png, 4,7kB